Skip to content
Pokaż menu

Uczniowie chcą ocalić Marysieńkę

Spisana dawno na straty, ikona Cieplic – rzeźba Marysieńki Sobieskiej po kilku latach ma szansę powrócić do Parku Zdrojowego. Wszystko za sprawą uczniów liceum plastycznego, którzy chcą rzeźbę odrestaurować.


46-letnia uszkodzona rzeźba, przedstawiająca Marysieńkę Sobieską, została usunięta z Parku Zdrojowego 5 lat temu - w czasie jego rewitalizacji. Przeniesiono ją do magazynu pobliskiej szkoły i na kilka lat zapomniano. Teraz jej odnowienia chcą podjąć się uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Prace nad rzeźbą mają być prowadzone w formie dwugodzinnych zajęć raz w tygodniu. Okazuje się, że rzeźba Marysieńki nie jest wykonana z betonu jak początkowo sądzono, a z piaskowca, który kiedyś został powleczony betonem. Teraz trzeba go usunąć. Firma , która miała zająć się renowacją, zarządała za to 50 tys zł. Uczniowie liceum plastycznego renowację wykonają w przysłowiowym czynie społecznym.

Wiadomo na pewno, że rzeźba Marysieńki Sobieskiej nie wróci przed Pawilon Edward, bo w tym miejscu stoi już nowa fontanna. Jednak historyczna rzeźba stanie na pewno nieopodal, bo z Parkiem Zdrojowym zwiaząna jest niemal półwieczną historią.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus