Skip to content
Pokaż menu

Metamorfoza schroniska dla małych zwierząt

„To będzie perełka wśród dolnośląskich schronisk dla małych zwierząt” tak o jeleniogórskiej placówce mówi nowa kierownik Anna Nikołajów. Wszystko zaczęło się od wielkiego sprzątania i wymiany bud dla psów. Juz niedługo do schroniska powrócą wolontariusze.

Psicholog to nie jedyna nowość. Każde zwierze idące do adopcji poddane zostanie zabiegom pielęgnacyjnym i fryzjerskim. Osoby, które zdecydują się zaadoptować psa lub kota będą także kilkukrotnie kontrolowane przez pracowników schroniska, którzy bedą sprawdzać czy zwierzęciu nie dzieje się krzywda.

Na każdym boksie znaleźć można tabliczkę z informacja o przebywającym w nim zwierzęciu. Co ułatwić może wybór pupila. W Jeleniogórskim schronisku przebywać może ponad sto psów. Tylko w ostatnich trzech dniach przewieziono tu 15 czworonogów.

Zmiany wizualne w schronisku i w opiece nad zwierzętami to nie jedyne planowane zmiany. Anna Nikołajów chce pójść o krok dalej i sprawić by przytulisko stało się miejscem spotkań mieszkańców miasta.

Jeśli choć połowę planów uda się spełnić to schronisko, które do tej pory nie cieszyło się zbyt dobrą opinia przejdzie prawdziwą metamorfozę.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus