Skip to content
Pokaż menu

Miały być tanie mieszkania jest problem

Jeleniogórski TBS powołał do życia spółkę "Tanie Mieszkanie" by móc budować mieszkania jako deweloper. Na ten cel kilka lat temu pożyczył 3,5 miliona złotych od spółki miejskiej Wodnik i zaciągnął kredyt. Teraz potrzebuje kolejnej pożyczki w wysokości 2 milionów złotych. Prezes Marek Wojnarowski zwrócił się do prezydenta miasta o pieniądze.

Aby tak się jednak stało potrzebna jest zgoda radnych, którzy pomysł pożyczki kwitują krótko.

- Pożyczka ta to wyrzucenie pieniędzy w błoto- powiedział Leszek Wrotniewski, przewodniczący rady miejskiej.

Radni zarzucają także spółce wiele niedoróbek, które mogą utrudniać sprzedaż mieszkań. Prezydent Marcin Zawiła wskazuje na jeszcze jeden problem.

Pożyczka z miasta spłaciłaby połowę zadłużenia w banku, a wynajęcie 10 mieszkań pozwoliłoby po pierwsze zmniejszyć liczbę oczekujących rodzin a po drugie umożliwiłoby zaciągnięcie kolejnego kredytu pod inwestycje. Co jeśli radni nie zgodzą się na pożyczkę dla JTBS-u?

Żeby jeleniogórski TBS mógł spokojnie funkcjonować powinien dysponować 200 mieszkaniami. Na dzień dzisiejszy jest ich 70 a w kolejce oczekuje 80 rodzin. Nie bez znaczenia jest też fakt, że samorząd Jeleniej Góry ma aż 87 procent udziałów w Towarzystwie Budownictwa Społecznego.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus