Skip to content
Pokaż menu

Minister obiecała podwyżki dla GOPR-u

To od nich zależy bezpieczeństwo w Karkonoszach. Niestety, jest ich za mało i są słabo opłacani. Mowa o ratownikach Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy po spotkaniu z minister MSW liczą na poprawę warunków pracy.

Zwiększenie ilości etatów oraz podwyżki płac dla ratowników górskich, to tylko niektóre z potrzeb Karkonoskiego GOPR-u. Po latach stagnacji być może nastąpią zmiany na lepsze. Takowe zostały zapowiedziane podczas ostatniej wizyty minister spraw wewnętrznych w Jeleniej Górze.
Obecnie trwają ustalenia kwot, natomiast ich wysokość powinna być znana pod koniec sierpnia. Na to czekają goprowcy. Ratownikom brakuje również dodatkowych etatów, których obecnie jest 14,5. Jak ocenia naczelnik GOPR, niezbędnym minimum jest dodanie następnych czterech.
W przypadku ratowników z jednej strony mamy ciężką i niebezpieczną pracę, od której zależy ludzkie bezpieczeństwo i życie, z drugiej widzimy niskie płace i brak przywilejów emerytalnych. Jak zapewniła minister zmiany przyjdą w 2016, tak więc ratownikom pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus