Skip to content
Pokaż menu

Mniejsze straty wody dzięki specjalnemu systemowi

Działąjący w PZWiK Wodnik system monitoringu wody pozwala analizować pracę urządzeń sieci – pompowni i zestawów hydroforowych. Zbiera informacje dostarczane przez zamontowaną w aparaturę, a następnie prezentuje je w formie wykresów na komputerowym ekranie. Dzięki temu można na przykład zobrazować ciśnienie wody w rurociągu oraz jej poziom w zbiornikach - wszystko w dowolnych przedziałach czasowych.


System monitorujący zużycie wody w Jeleniej Górze wykorzystano m.in. podczas meczu Polska – Niemcy. mieszkańcy Zabobrze zużywali około 320 metrów sześciennych wody na godzinę. W czasie pierwszej połowy zużycie spadło o jedną trzecią, by w przerwie poszybować w górę, a następnie, tuż po niej, znowu spaść do nieco ponad 200 metrów na godzinę.


Mecze, meczami – jednak w jakim celu spółka wodnik korzysta z systemu określającego zużycie wody. Odpowiedź jest prosta – m.in. by diagnozować awarie do których dochodzi w sieci wodociągowej


System monitoringu sieci działa w czasie rzeczywistym. Na co dzień pozwala na uchwycenie właśnie zdarzeń nietypowych i awaryjnych oraz znacznie przyspiesza reakcje na nie.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus