Skip to content
Pokaż menu

Na sportowo powitają Lucynę Kornobys

2 Października, podczas I Otwartych Mistrzostw Jeleniej Góry w Konkurencjach Olimpijskich mieszkańcy miasta będą mieli okazję powitać srebrną medalistkę paraolimpiady w Rio de Janeiro, Lucynę Kornobys.

Lucyna Kornobys to znana nie tylko jeleniogórzanom, niepełnosprawna sportsmenka. Na swoim koncie ma m.in tytuł mistrzyni Europy w pchnięciu kulą i brązowy medal w rzucie oszczepem. Na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro do swej kolekcji dołączyła kolejny, tym razem srebrny olimpijski medal w pchnięciu kulą. 2 października, podczas organizowanych przez Termy Cieplickie I Otwartych Mistrzostw Jeleniej Góry w Konkurencjach Olimpijskich odbędzie się również jej oficjalne powitanie – w tej sprawie zorganizowano dziś specjalną konferencję prasową.

Wszystkich chcących pogratulować naszej sportsmence wyniku, zapraszamy na stadion przy ulicy Złotniczej. To jednak nie jedyny temat jaki poruszono na dzisiejszej konferencji. 1 sierpnia w Termach Cieplickich odbędzie się rymoliryktando – czyli dyktando, którego zwycięzca otrzyma 10.000 zł. Zapisy na konkurs już ruszyły na stronie rymoliryktando.pl.

W dyktandzie może wziąć udział 222 uczestników – warto więc spieszyć się ze zgłoszeniem.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus