Skip to content
Pokaż menu

Nabici w Kawkę?

Program Kawka miał pomóc mieszkańcom Jeleniej Góry w wymianie ogrzewania na bardziej ekologiczne. I choć rozdysponowano blisko 9 milionów złotych to spore kontrowersje budzą procedury.


Pan Stanisław Kotyla wraz z córką kupił dom w Cieplicach, uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Postanowił skorzystac z programu Kawka i wymienić ogrzewanie na bardziej ekologiczne.
Jak twierdzi został „nabity w Kawkę”. W terminie złożył do urzędu wymagane dokumenty, wykonał remont instalacji za 35 tysięcy złotych a nie ma szans na refundację poniesionych kosztów.
Do tej pory nie dostał także oficjalnego pisma z urzędu, że środki z programu Kawka nie zostaną mu przyznane W ramach programu można było otrzymać refundację poniesionych kosztów do 70 %.
Całkiem inaczej sprawę tą widzą miejscy radni, którzy wprost mówią o tym, że zamieszanie spowodowane jest niedbałością urzędników.
Takich osób jak Pan Stanisław w Jeleniej Górze jest blisko 70. I choć na program Kawka w Jeleniej Górze przeznaczonych było blisko 9 milionów złotych to zabrakło 700 tysięcy
 W całej sprawie nie chodzi jedynie o brak środków ale o to, że urzędnicy nie informowali beneficjentów programu o podejmowanych decyzjach.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus