Skip to content
Pokaż menu

Nadodrzański Klaster Ekonomii Społecznej pomoże nie tylko niepełnosprawnym

 Pięć największych organizacji pozarządowych  z województw dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego stworzyło Nadodrzański Klaster Ekonomii Społecznej, który pomagać będzie m.n. osobom niepełnosprawnym.


Nie od dziś wiadomo, że wspólne działanie daje najlepsze rezultaty. Z tego założenia wyszli także przedstawiciele pięciu dużych organizacji pozarządowych i stworzyli Nadoodrzański Klaster Ekonomii Społecznej.

Pomysł na klaster narodził się w Jeleniej Górze w lipcu tego roku. Podpisanie stosownych dokumentów nastąpiło 28 września w urzędzie marszałkowskim we Wrocławiu. W skład klastra wchodzą: karkonoski, lubuski i wrocławski sejmik osób niepełnosprawnych, zachodniopomorskie forum organizacji socjalnych i związek lubuskich organizacji pozarządowych.

Klastrowicze chcą za pomocą projektów wspierać nie tylko osoby niepełnosprawne ale także seniorów, ludzi chorych w każdym wieku ale przede wszystkim wyrównywać szanse. Członkowie Nadodrzańskiego Klastra bardzo liczą na współpracę z Niemcami, u których szeroko pojęta ekonomia społeczna jest bardziej usystematyzowana i warto czerpać z ich doświadczeń.

Nadodrzański Klaster Ekonomii Społecznej ma na swoim koncie już jeden duży złożony projekt. Jak podkreślają jego członkowie wymiana doświadczeń i wielka chęć współpracy nie tylko ponadregionalnej ale także zagranicznej zaprocentuje już w najbliższej przyszłości. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus