Skip to content
Pokaż menu

Naganne zachowanie przewodniczki sudeckiej

Zawrzało w środowisku ludzi gór a to wszystko za sprawą postu jednej z przewodniczek sudeckich na portalu społecznościowym, która w minioną niedzielę poprowadziła grupę zamkniętymi szlakami i miejscami niebezpiecznymi w Karkonoszach narażając grupę na utratę życia i zdrowia. Przewodniczący Koła Przewodników Sudeckich nie chciał komentować tej sprawy.


Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego i GOPR-owcy szczególnie w zimę informują turystów o zamkniętych szlakach, trudnych warunkach pogodowych i namawiają tych mniej wprawionych na wycieczki zorganizowane. Mogłoby się wydawać, że spacer z przewodnikiem będzie bezpieczny. Post Patrycji O. na jednym z portali społecznościowych, jednej z przewodniczek sudeckich, stawia to twierdzenie pod znakiem zapytania. Zbagatelizowała ona m.in. zagrożenie w Białym Jarze i poprowadziła tamtędy grupę osób na rakietach śnieżnych. 

Zawrzało także w środowisku ludzi gór. Karkonoski Park Narodowy postanowił wziąć sprawę w swoje ręce.

Zachowania niefrasobliwej pani przewodnik nie rozumie także goprowiec i przewodnik sudecki Andrzej Brzeziński, który jasno mówi, że do takie zdarzenia nie powinno było dojść i jest to łamanie wszelkich zasad regulaminu jak i etyki.

Sprawy nie chciał komentować przewodniczący koła Przeodników Sudeckich Piotr Gryszel a Patrycja O. miała wyłączony telefon. KPN zapowiedział, że nie odpuści. Jeśli nawet post okazałby się głupim żartem to tego typu wpis na profilu przewodnika jest nie tylko naganny ale namawia do łamania zakazów co może zakończyć się tragicznie.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus