Skip to content
Pokaż menu

Naprawiają przepusty dla rowerzystów

Mieli już dość przebitych dętek i scentrowanych kół w swoich rowerach. Członkowie Rady Odnowy Przesieki postanowili polepszyć stan jednej z ulubionych tras rowerowych czyli Drogi pod Reglami.


Droga pod Reglami. Malownicza trasa, która przyciąga nie tylko piechurów ale także rowerzystów. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku. Okazuje się jednak, że trasa jest niebezpieczna. A to wszystko przez przepusty w drodze.

Co ciekawe droga ta jest częścią Międzynarodowej Trasy Rowerowej R2. O ile podjazd nie jest kłopotliwy to zjazd sprawia więcej problemów. 

Mieszkańcy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Przygotowali deski, po których można spokojnie przejechać nie tylko na rowerze ale także wózkiem. Inicjatorzy akcji do tej pory ustawili 28 desek na Drodze pod Reglami od strony Przesieki. To jednak dopiero początek. Członkowie Rady Odnowy Przesieki zapewniają, że będą dbali o dobry stan techniczny przejazdów.

Okazuje się, że poprawienie jakości drogi rowerowej nie musi być drogie i czasochłonne. Liczy się dobry pomysł i zaangażowanie. Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że projektanci dróg leśnych, które mają służyć także cyklistom skorzystają z ich pomysłu i po prostu ułatwią rowerzystom życie. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus