Skip to content
Pokaż menu

Niesamowite centrum edukacyjne w Dobkowie

W Dobkowie niewielkiej wsi w Krainie Wygasłych Wulkanów mieszkańcy postanowili stworzyć centrum edukacyjne, które pokazałoby bogactwo tej ziemi. Dzięki wielkiej pracy i dotacjom unijnym powstało najnowocześniejsze centrum edukacji geologicznej w kraju.  


Platforma imitująca trzęsienie ziemi to nie jedyna atrakcja jak czeka zwiedzających Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie. Miejsce to nazywane jest małym Centrum Kopernika i to właśnie tutaj można prześledzić pól miliarda lat historii ziemi i poznać różnorodność geologiczną.

Wielkie wrażenie na zwiedzających robi także animacja ruchu kontynentów. Specjalnie dla dzieci zaprojektowano także 4 gry multimedialne, które przekazują wiedzę z zakresu geologii w prosty i łatwy sposób.

Sudecka Zagroda Edukacyjna to unikalne miejsce nie tylko na Dolnym Śląsku ale i w kraju.

W 2017 roku Zagroda Edukacyjna powiększy się o jeszcze jeden budynek. W budynku znajdzie się przestrzeń do prowadzenia zajęć warsztatowo-laboratoryjnych. został odnowiony tak, aby zapewnić miejsca bytowania owadów, ptaków i nietoperzy w obrębie elewacji i zewnętrznych elementów konstrukcyjnych.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus