Skip to content
Pokaż menu

Nowe eksponaty w Muzeum Karkonoskim

Malarstwo pejzażowe z regionu Karkonoszy, oraz kolekcja szkła artystycznego z hut europejskich, to nowe nabytki Muzeum Karkowskiego w Jeleniej Górze. Obiekty zostały pozyskane w ramach ministerialnych projektów. Jednak nowe zakupy to nie wszystko.


Do Muzeum Karkonoskiego trafiły trzy nowe kolekcje. Dwie z nich można już podziwiać pośród wyeksponowanych zbiorów. Świerze nabytki to obrazy oraz szkło artystyczne. Koszt zakupu wyniósł około 70.000 złotych, kwotę pozyskano w ramach projektów dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Dolnośląskiego.

Dzięki zakupowi udało się poszerzyć tworzoną od lat kolekcję malarstwa regionalnego.

Oprócz kolekcji obrazów rozrosłą się również ekspozycja szkła. . W Zbiorze można odnaleźć blisko trzydzieści nowych eksponatów. Część z nich można już podziwiać w muzealnych gablotach, reszta zostanie pokazana niebawem.

 Nowe nabytki to nie wszystko. Dzięki wsparciu Ministra Kultury przygotowywana jest również duża konferencja, która odbędzie się już w październiku tego roku dotycząca 70 lecia Wielkiej Wędrówki. Natomiast ostatnim z przeprowadzanych projektów jest remont murów warowni w Bolkowie

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus