Skip to content
Pokaż menu

Olimpiada młodzieży szansą dla regionu?

1800 sportowców, 15 dyscyplin i 11 miast. Tak krótko można opisać XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych, która odbędzie się w lutym i marcu 2016 roku na Dolnym Śląsku. W Karpaczu i Szklarskiej Porębie rozpoczęły się przygotowania.


Skocznia Orlinek została wybudowana w 1912 roku. Od lat nikt na niej nie skacze. Już niedługo może się to zmienić a to wszystko za sprawą ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, która już w lutym. Skoki narciarskie to nie jedyna dyscyplina, która rozgrywać się będzie w Karpaczu.

Aby przygotować obiekty na tak dużą imprezę potrzebne są duże pieniądze. Przystosowanie skoczni kosztować będzie 60 tysięcy złotych, które wyłoży urząd marszałkowski. Obok Orlinka powstać ma też druga mniejsza skocznia, tak by można było szkolić młodzież.

W Szklarskiej Porębie odbędą się biegi. Zaplanowano między innymi sprinty i biegi łączone w sumie cztery dni na Polanie Jakuszyckiej. Czy będzie śnieg?

Szklarska Poręba przygotowała szereg atrakcji dla ponad 200 młodych sportowców. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych to nie tylko duża impreza sportowa ale także dobra promocja regionu i realna możliwość rozwoju.

Po wielu latach rozbudowa Polany Jakuszyckiej stała się faktem. Kto wie może dzięki olimpiadzie młodzieży uda się zbudować tor saneczkowo-bobslejowo-skeletonowy i powołać pierwszą na Dolnym śląsku sekcję skoków narciarskich w Karpaczu.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus