Skip to content
Pokaż menu

Opłatek maltański w Staniszowie

Kilkadziesiąt niezamożnych rodzin z terenu gminy miejskiej Jelenia Góra i gminy Podgórzyn, wzięło wczoraj udział w tzw. opłatku maltańskim. Akcji charytatywnej, tradycyjnie organizowanej przed świętami Bożego Narodzenia.

Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, której organizator Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, co roku zaprasza do świątecznego stołu setki osób: ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne. Dla wielu z tych osób możliwość wzięcia udziału w OPŁATKU jest jedyną szansą na poczucie świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia. w Polsce zorganizowano po raz pierwszy w Krakowie 10 lat temu. Odbywa się już w 27 miastach, w tym po raz pierwszy na terenie gminy Jelenia Góra w pałacu Staniszów.

Przedsięwzięcia nie udałoby się zrealizować bez wsparcia sponsorów.


Wszystkie osoby biorące udział we wczorajszym opłatku otrzymały również wsparcie materialne w postaci paczek, w których znajdowały się słodycze, żywność, kosmetyki a dla dzieci zabawki. Koszt takiej paczki to co najmniej 100 zł.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus