Skip to content
Pokaż menu

Oszuści podrabiają wszystko...

Już nie tylko podrabiane papierosy, odzież czy alkohol ale także, co dość zaskakujące, wosk pszczeli oferują oszuści nic nie podejrzewającym klientom. Do takiego właśnie zdarzenia doszło podczas weekendowych XV Warsztatów Pszczelarskich, które odbywały się w Cieplicach. W sobotę do strażników miejskich podszedł mężczyzna i poprosił o interwencję w sprawie dwóch mężczyzn, którzy dokonywali oszustwa sprzedając parafinę zamiast wosku pszczelego.

Funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali i wspólnie z wystawcami ujęli mężczyzn – 50 i 26 latka, mieszkańców woj. lubelskiego. Zabezpieczyli również przy nich 30 kg parafiny, która miała być sprzedana jako wosk. Była bardzo dobrze przygotowana i tylko doświadczony pszczelarz mógł ją odróżnić od wosku. Włożona do ula powoduje bardzo szybko zatrucie pszczół.

 

W Jeleniej Górze dzięki szybkiej interwencji wystawców i strażników mężczyźni nie sprzedali ani kilograma podróbki. Niestety na pozostałych trzech imprezach w Polsce sprzedawali swój „produkt”, skutecznie oszukując wystawców.

Więcej w materiale video.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus