Skip to content
Pokaż menu

Paczki żywnościowe dla najbiedniejszych

W Jeleniej Górze Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Towarzystwo św. brata Alberta rozpoczęło rozdawanie paczek żywnościowych dla najuboższych. W tym roku przygotowano ich 2,5 tysiąca. Jak zapewniają organizatorzy jeśli potrzeba będzie większa to wystąpią o jedzenie do Banku Żywności.W Jeleniej Górze rozpoczęło się wydawanie paczek żywnościowych dla osób, których dochód nie przekracza 1268 złotych. Z pomocy tej korzystają nie tylko osoby samotne ale także rodziny. Pan Grzegorz ma ma na utrzymaniu sześcioosobową rodzinę i jak przekonuje bez tego typu pomocy byłoby im bardzo ciężko.

Wszystkie produkty, które trafiają do potrzebujących są przetworzone i mają długi termin ważności. Lista żywności jest długa.

W pomoc przy dystrybucji żywności włączają się podopieczni schroniska św. brata Alberta i podkreślają, że osób potrzebujących jest coraz więcej.

Paczki żywnościowe z Banku Żywności wydawane są od października do czerwca. Korzystają z nich nie tylko mieszkańcy Jeleniej Góry ale także powiatu jeleniogórskiego.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus