Skip to content
Pokaż menu

Piknik w cieniu Dziurawej Skały

Przyjeżdżają z rodzinami z całej Polski aby spotkać się , jak co roku w Podgórzynie. Wspólnie tworzą, mieszkają i dzielą się wiedzą oraz doświadczeniem. Kto? Artyści. Miłośnicy malowniczych okolic „Dziurawej Skały” patrona rodzinnego pikniku ze sztuką.  

Plenery Artystyczne przy ośrodku Karolinka w Podgórzynie sięgają swoją tradycją dwadzieścia sześć lat wstecz. Od sześciu ich zwieńczeniem jest Artystyczny Rodzinny Piknik ze sztuką.

Piknik to tak naprawdę żywa galeria na świeżym powietrzu, ponieważ każdy kąt zostaje zamieniony na powierzchnię wystawienniczą. Przedstawianym pracom nieodłącznie towarzyszą ich twórcy. Tak więc można nie tylko podziwiać dzieła sztuki, ale także zamienić parę słów z ich autorami. Taka forma prezentowania obrazów tworzy niepowtarzalny klimat, polowej galerii tworzonej co roku w cieniu „Dziurawej Stały”

Co roku artyści pozostawiają po sobie pamiątkę, co stało się już tradycją. Poprzednio był to obraz dziurawej skały na ścianie ośrodka, a od tego roku tuż obok, odczytać można wiersz Ewy Parmy pt. Siedem Burz nad Dziurawą skałą.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus