Skip to content
Pokaż menu

Po raz 8 wystartował PZU Maraton Karkonoski

Po raz 8 wystartował PZU Maraton Karkonoski. Pierwszego dnia na starcie stanęło blisko 500 zawodników, którzy do przebiegnięcia mieli bardzo malowniczą ale także wymagającą trasę.

Po raz ósmy w Szklarskiej Porębie wystartował PZU Maraton Karkonoski. Pierwszy dzień należał do tych najtwardszych, dla których biegi górskie to chleb powszedni. Na starcie stanęło blisko 500 zawodników. Ale zanim ruszyli na trasę trzeba było się porządnie rozgrzać. Pierwsze wyzwanie? Podbieg Puchatkiem.

I choć zdania na temat trudności trasy są podzielone to na pewno wielkim jej atutem są piękne widoki.

Wśród zawodników byli Ci, dla których PZU Maraton był pierwszym biegiem w Karkonoszach i tacy, dla których jest to najważniejsza impreza.  Anna Orseniuk wystartowała w biegu po raz ósmy  a w tym roku była pierwszą kobietą na mecie.

Najszybciej trasę pokonał Bartek Gorczyca, który w tym roku zwyciężył także Zimowy Ultramaraton Karkonoski.

Wszyscy kibice jak i zawodnicy mogli także podzielić się kilometrem  Za każdy przejechany kilometr PZU płaciło 10 zł na rzecz Fundacji Synapsis.

Juz w niedzielę półmaraton. Są jeszcze wolne miejsca. Można zapisać się tuż przed biegiem. Zatem do zobaczenia w Szklarskiej Porębie.