Skip to content
Pokaż menu

Pociągiem z Wrocławia do Drezna

Ożywienie regionu poprzez dobre skomunikowanie Dolnego Śląska z Saksonią. To efekt porozumienia, jakie polskie i niemieckie koleje państwowe podpisały w sprawie uruchomienia nowych połączeń kolejowych. Najważniejszym z nich jest linia Wrocław - Drezno.

Jest dobra informacja nie tylko dla Dolnoślązaków, ale też turystów z całej Polski. Od 13 grudnia zostanie przywrócone połączenie kolejowe pomiędzy Wrocławiem a Dreznem. O tym poinformowano dziś, na specjalnej konferencji zorganizowanej w przygranicznym Zgorzelcu.

To nie koniec dobrych wiadomości. Nowe połączenia maja objąć również mniejsze miasta Dolnego Ślaska. Oprócz tego, planowana jest też poważna modernizacja linii kolejowych. Dolny Śląsk jest największym beneficjentem wszystkich projektów drogowych i kolejowych spośród wszystkich województw.

Modernizacja linii kolejowych oraz uruchamianie nowych połączeń sprawia, że PKP znów zaczyna zdobywać pasażerów.

W ramach porozumienia zawartego ze stroną niemiecką, polskie pociągi jeżdżące na krótkich trasach, będą kończyc swój bieg nie w samym Zgorzelcu a na dworcu kolejowym w Goerlitz.

Przywrócenie połączenia pomiędzy Wrocławiem a Dreznem pozwoli również na zwiększenie ruchu turystycznego a tym samym na stopniowe ożywienie gospodarcze regionu.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus