Skip to content
Pokaż menu

Podczas malowania zawsze sobie podśpiewywał

W Szklarskiej Porębie oficjalnie otwarto Rok Wlastimila Hofmana. W tym czasie odbędą się nie tylko wydarzenia kulturalne ale także sportowe.


Pamięć o malarzu w Szklarskiej Porębie jest nadal żywa. Dowodem na to niech będzie stworzenie roku upamiętniającego artystę.  Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta.

Podczas mszy wręczono także tytuł zasłużony dla miasta Szklarskiej Poręby księdzu Maksymilianowi Januszkiewiczowi, dzięki któremu obrazy malarza  jak i sztandary podziwiać można we wnętrzach kościoła pw. Bożego Ciała.

Był malarzem wewnętrznego blasku, utożsamiał zarówno on jak i jego sztuka to wszystko za czym tęsknili ludzie, którzy osiedlili się w Szklarskiej porębie.  Wspomnienia o  Wlastimiliu Hofmanie są nadal bardzo żywe i barwne.

A podczas tego szczególnego roku dziać się będzie w Szklarskiej Porębie wiele. Będą wystawy, prelekcje, spotkania, powstanie mural ale to nie wszystko będzie też coś sportowego

Mało? To dodajmy jeszcze do tego, że obrazy Wlastimila Hofmana osiągają zawrotne kwoty na aukcjach i jest on od 20 lat najchętniej kupowany polskim malarzem. Dlatego warto uczestniczyć w specjalnych  wydarzeniach w mieście pod Szrenicą.dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus