Skip to content
Pokaż menu

Podgórzyńskie zawody w Bule

 Wystarczy wydać kilkanaście złotych i już można rozpoczynać swoją przygodę z bulami. Grać może każdy. Tak więc w Polsce powstaje coraz więcej liczących się klubów.Odbywają się również zawody, takie jak te w Podgórzynie. 

Petanka to francuska gra przybyła do polski w latach 50 minionego wieku. Potocznie zwana bulami. Zadaniem jest umieszczenie swoich kul jak najbliżej celu. Możemy również wybijać te rzucone wcześniej przez przeciwnika. Potrzebne są strategia oraz celne oko. Od 10 lat w Polsce działa oficjalna federacja tej dyscypliny sportu, a petanka cieszy się z niesłabnącym zainteresowaniem.


 W miniony weekend w Podgórzynie odbyły się zawody Petanque, zorganizowane już poraz piąty przez Jeleniogórski Klub. Przybyli zawodnicy z całego kraju oraz zagranicy. Wydarzenie trwało dwa dni. W sobotę odbyły się Triplety, w niedzielę natomiast grano w drużynach dwuosobowych.
 Największą niespodzianką tegorocznych zawodów było zwycięstwo jeleniogórskiej drużyny z TKKF-u ORLE w tripletach.

 Gratulujemy. A wszystkich, którzy jeszcze nie zainteresowali się bulami, zachęcamy, aby czasami oderwać się od pracy i obowiązków i po prostu – zagrać w kulki.  dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus