Skip to content
Pokaż menu

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się oszustwami i wyłudzaniem pieniędzy. Zatrzymali 9 osób a straty szacowane są na co najmniej 10 mln złotych.


Jak ustalili policjanci poszkodowanych może być nawet 1000 osób. Przy rozpracowaniu grupy funkcjonariusze współpracowali Europolem, ponieważ przestępcy działali na terenie kilku państw, m.in. Polski, Chorwacji i Niemiec, Szwecji i Rumunii.

Kierujący grupą przestępczą mężczyzna został zatrzymany przez dolnośląskich policjantów w Suwałkach. Kolejne zatrzymania miały już miejsce na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Grupa pozyskiwała osoby do współpracy, wykorzystując podstęp i zastraszanie oraz szereg tzw. „słupów”, którzy byli wykorzystywani do zakładania rachunków bankowych i tworzenia bądź kupowania już istniejących podmiotów gospodarczych oraz rejestracji kart sim.

Zdobywane w ten sposób dane służyły do tworzenia serwisów internetowych, których oferty zachęcały do wpłacania zaliczek na poczet sprowadzania pojazdów, sprzętu transportowego i rolniczego z zagranicy.

Zatrzymanym grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus