Skip to content
Pokaż menu

Pomóż Maćkowi razem z goprowcami

Pomagać można na wiele sposobów. Karkonoscy goprowcy postanowili zorganizować cykl imprez sporotowo-profilaktycznych podczas których zbierają pieniądze na leczenie ich kolegi Macieja Abramowicza.


Na co dzień ratują ludzkie życie, często z narażeniem własnego zdrowia. Pierwsi docierają do poszkodowanych w górach. Mowa o ratownikach Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy tym razem postanowili pomóc swojemu koledze Maciejowi Abramowiczowi, który od sześciu lat zmaga się z nowotworem.


Leczenie jest bardzo drogie i przekracza możliwości rodziny. Miesięczny koszt kuracji to ponad 12 tysięcy złotych. Dlatego też Goprowcy wzięli sprawy w swoje ręce i organizują imprezy sportowe, podczas których można nie tylko poćwiczyć ale także wspomóc finansowo akcję.


Maciej Abramowicz to ratownik z kilkudziesięcioletnim stażem. Przez dwanaście tal był naczelnikiem karkonoskiej grupy GOPR. Ale to jeszcze nie wszystko. Angażował się w wiele akcji społecznych i promocyjnych w Szklarskiej Porebie za co został odznaczony tytułem zasłużony dla miasta. Razem z żoną brał czynny udział w imprezach retro.


Jak zapowiedzieli ratownicy będą organizować akcje sportowo-profilaktyczne tak długo aż uda się zebrać potrzebną kwotę. Każdy kto chciałby finansowo wesprzeć leczenie Macieja Abramowicza może zrobić za pośrednictwem fundacji GOPR. Na jej stronie internetowej znajdą Panstwo wszystkie niezbędne informacje.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus