Skip to content
Pokaż menu

Powstaną nowe prywatne przedszkola i żłobki

W Jeleniej Górze działa w sumie 20 przedszkoli i 5 żłobków – publicznych i niepublicznych. Mimo takiej ilości placówek, wciąż nie maleje zapotrzebowanie na miejsca w nich. W najbliższym czasie w mieście mają powstać kolejne.


Władze Jeleniej Góry stawiają m.in. na placówki prywatne i planują rozpoczęcie naboru wniosków na realizację takich projektów – czyli tworzenia kolejnych niepublicznych żłobków i przedszkoli. Dla chętnych, 5 listopada o godzinie 10, zostanie zorganizowane specjalne spotkanie w Książnicy Karkonoskiej, na którym będzie można dowiedzieć się więcej szczegółów.

Szczególnie brakuje większej liczby żłobków. Jedyny publiczny ma miejsce dla 116 dzieci. Potrzeby są znacznie większe. Sytuację w pewnym sensie ratują placówki prywatne, są jednak sporo droższe od miejskiego żłobka.

Od dłuższego czasu władze miasta wspominają o potrzebie budowy nowego żłobko–przedszkola, które ma powstać na Zabobrzu. Jednak na razie są to deklaracje.

Rodzice dzieci, dla których nie znalazły się miejsca w publicznym placówka są więc zmuszeni na razie korzystać z oferty 14 niepublicznych przedszkoli i 4 prywatnych żłobkówdodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus