Skip to content
Pokaż menu

Problem z sześciolatkami

Zmiany w systemie edukacji narobiły sporego zamieszania. Nie chodzi tu tylko o przyjęcia do przedszkoli ale także do pierwszych klas. Według ministerstwa, rodzice 6- latków mogą pozostawić dzieci w przedszkolach.

Problem niewielkiej liczby pierwszoklasistów zapisanych na rok szkolny 2016/2017 nie zmniejsza się. Dodatkowo ograniczony jest nabór do przedszkoli . Dla przykładu - w Jeleniej Górze jest 723 sześciolatków z czego jedynie 182 pójdzie do pierwszej klasy.

Naczelnik wydziału edukacji twierdzi, że z powodu małej liczby pierwszaków nie będzie zwolnień nauczycieli. Brak przedłużania niektórym z nich kontraktu, to wynik zwykłych ruchów kadrowych.    Innego zdania jest prezes jeleniogórskiego oddziału ZNPl, który mówi o zwolnieniach 12 nauczycieli.


I choć ministerstwo decyzję pozostawiło rodzicom, to sześciolatki w przedszkolu przygotowane są do pójścia do pierwszej klasy.

Szkoda tylko ,że w całym tym zamieszaniu nie zawsze bierze się pod uwagę dziecka.

W największej jeleniogórskiej podstawówce - nr 11 powstaną zaledwie 3 klasy pierwsze.W pozostałych szkołach będą po jednej lub dwie klasy.dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus