Skip to content
Pokaż menu

Problemy z przyjęciami do przedszkoli

Nie lada problem mają rodzice dzieci dwu i trzyletnich, które miały pójść do przedszkoli. W związku z reformą edukacji większość sześciolatków zamiast pójść do szkoły pozostanie w przedszkolach. Według miejskich danych z 759 sześciolatków do szkół trafi zaledwie 200.


Zmiany w edukacji sześciolatków mocno odbiją się na rodzicach dwu i trzylatków. Już wiadomo, że w Jeleniej Górze zabraknie miejsc w przedszkolach publicznych. Według wstępnych deklaracji jedynie 26% sześciolatków pójdzie do szkoły. Reszta pozostanie w przedszkolach.

Jest to duże utrudnienie dla młodych rodziców, którzy stoją przed dylematem; wrócić do pracy czy pozostać z dzieckiem w domu. W takiej sytuacji jest Pani Magda, której nie stać na prywatne przedszkole.

Choć elektroniczny nabór do przedszkoli już dawno się skończył to pewną informację czy dziecko dostało się do wybranej placówki rodzice otrzymają na początku lipca po zakończeniu rekrutacji do szkół podstawowych.

W Jeleniej Górze działa 8 publicznych i 12 niepublicznych przedszkoli. Opłata za te pierwsze wynosi około 200 złotych miesięcznie, natomiast w placówkach niepublicznych trzeba zapłacić od 500 do nawet tysiąca złotych. Dla wielu rodziców są to kwoty zaporowe. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus