Skip to content
Pokaż menu

Protestują przeciwko spalarni śmieci w Kostrzycy

Mieszkańcy Kostrzycy, Bukowca i Ścięgien boją się o zdrowie swoje i dzieci. Spowodowane jest to wybudowaniem spalarni śmieci na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami. 


Nie zgadzamy się na powstanie spalarni śmieci na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami- mówią mieszkańcy Kostrzycy i Ścięgien, którzy już w listopadzie zebrali 200 podpisów pod sprzeciwem.

Próbne odpalenie spalarni i wydobywający się przez kilka minut czarny dym przelał szalę goryczy.

Mieszkańcy Kostrzycy, Bukowca i Ścięgien twierdzą, że nikt ich nie pytał o zdanie a inwestycja przeprowadzana jest po cichu tak by nikt nic o tym nie wiedział.

Przedstawiciele spółki Energy Power, która stworzyła w Kostrzycy nowoczesną spalarnię śmieci kategorycznie zaprzeczają słowom mieszkańców. I twierdzą, że organizowane były spotkania informacyjne a także możliwe jest zobaczenie spalarni na własne oczy.

Jak zapewnia Mieczysław Lewandowicz, prezes zarządu Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami nowoczesna spalarnia przyniesie mieszkańcom same korzyści.

Kolejna próba odpalenia spalarni nastąpi w kwietniu. Przygotowywana jest także debata publiczna, na której zaprezentowane zostaną także wyniki przeprowadzonych prób uruchomienia spalarni. Opracowana technologia zastosowana w spalarni pozwala na przetworzenie 98%energii zawartej w surowcu.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus