Skip to content
Pokaż menu

Przeprowadzka z XIX wieku

Pracownicy Wydziału Utrzymania i Eksploatacji Sieci Wodociągowej „Wodnika” zakończyli przeprowadzkę do nowego budynku przy ul. Ceglanej. Stary budynek, przy ul. Karola Miarki, został dziś wydzierżawiony, a w przyszłości zostanie najprawdopodobniej sprzedany.

Przez ostatnie kilkanaście lat Wydział Utrzymania i Eksploatacji Sieci Wodociągowej mieścił się w dwóch miejscach - w przedwojennych obiektach przy ul. Ceglanej oraz w zdekapitalizowanej w dużej mierze części dawnej Celwiskozy - przy ul. Karola Miarki. Pracownicy przebywali w budynkach oddalonych od siebie o kilometr; w złych warunkach socjalnych.

W nowym obiekcie, podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej ( przy ul,. Karola Miarki musiano korzystać z drogiego ogrzewania elektrycznego) pracuje około 50 osób. Mają do swojej dyspozycji nowoczesne i przestronne pomieszczenia biurowe, szatnię, kuchnię, prysznice i stołówkę, która może pełnić jednocześnie rolę sali konferencyjnej. Na dachu zamontowano solary. Budynek kosztował firmę około 2 mln zł.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus