Skip to content
Pokaż menu

Ratują od bólu

KCM Clinic to jedyny ośrodek w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej w którym wykonywane są zabiegi usunięcia przepukliny dysku w odcinku szyjnym metodą endoskopową – czyli za pomocą niewielkich rozmiarów specjalistycznych narzędzi.

Mało inwazyjnemu zabiegowi usunięcia przepukliny dysku w odcinku szyjnym kręgosłupa poddano w sobotę pięcioro pacjentów.

Kierujący zespołem lekarsko pielęgniarskim dr hab. n. med. Stanisław Kwiek posiada doświadczenie w ponad 3000 takich zabiegów w odcinku lędźwiowym i piersiowym, które zostały wykonane przez ostatnie 11 lat. Zabiegi te cechują się stosunkowo wysoką skutecznością (ok. 98 %) oraz wyjątkowo niskim jak na chirurgię kręgosłupa odsetkiem powikłań.

Bardzo ważna w tym zakresie jest specjalistyczna fizjoterapia i rehabilitacja po tych zabiegach.

W operacji uczestniczyli również niemieccy lekarze, z którymi dr Kwiek współpracuje.

Do niedawna przepukliny dysków w odcinku szyjnym leczono operacyjnie jedynie metodami tradycyjnymi.polegający mi na usunięciu dysku i wstawieniu w jego miejsce implantu - taki zabieg jest skuteczny, jednak operowany segment kręgosłupa traci naturalną amortyzację. KCM Clinic to jedyny ośrodek w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej w którym wykonywane są zabiegi usunięcia przepukliny dysku w odcinku szyjnym metodą endoskopową.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus