Skip to content
Pokaż menu

Rekordowa niedziela w Przesiece

Rekord Wodospadu Podgórna pobity. Jednocześnie w zimnej górskiej wodzie w Przesiece kąpały się 64 osoby. W tym samym czasie morsowano w prawie 100 punktach całego kraju, próbując pobić kolejny rekord Guinessa w największej ilości jednocześnie kąpiących się morsów.


Aby wziąć udział w biciu rekordu potrzeba było conajmniej 25 osób wspólnie kąpiących się przez 3 minuty w wodzie o temperaturze poniżej 10 stopni. Jednym z miejsc biorących udział w wyzwaniu księgi rekordów był przesiecki wodospad w Podgórnej.

Podobnie zdecydowało wielu miłośników morsowania z całego świata, by w Przesiece, punkt dwunasta wspólnie wejść do lodowatej wody.

Podczas bicia rekordu były obawy czy w wodzie zmieszczą się wszyscy chętni. Na szczęśnie z tym nie było problemu, pozostało też miejsce na kolejne wyzwania.

Bicie rekordu to również okazja aby sprawdzić co czuje się podczas kąpieli w kilkustopniowej górskiej wodzie.

Rekord wodospadu pobity, czy to samo uda się z rekordem Guinessa? O tym przekonamy się za kilka dni, gdy do komisji trafią protokoły z wszystkich punktów. A co jeżeli się nie uda? Cóż taki zimy prysznic to dla morsów chyba nic strasznego.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus