Skip to content
Pokaż menu

Samorządowcy kontra niepełnosprawni

Samorządowcy starli się z niepełnosprawnymi w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Nie chodzi jednak o konflikt ale o sportowy pojedynek podczas trzeciej edycji Integracyjnego Turnieju Piłki Siatkowej na Siedząco.


Integracyjny turniej piłki siatkowej na siedząco to największa impreza tego typu w kotlinie jeleniogórskiej. Pomysłodawcą wydarzenia jest sportowiec i urzędnik miejskiego ratusza Lucyna Kornobys. Jak twierdzi tego typu zawody znoszą bariery i sprawiają, że znikają podziały na osoby pełno i niepełnosprawne.

W trzeciej edycji zawodów wzięła udział rekordowa ilość 13 drużyn. W ich składach można było odnaleźć reprezentantów między innymi miejskich instytucji, służb, oraz organizacji. Zawody stanowią nie lada wyzwanie dla osób pełnosprawnych. Nieprzyzwyczajonych do tej specyficznej i wymagającej formy aktywności.

Gościem zawodów już po raz trzeci był trener reprezentacji polski w siatkówce na siedząco Bożydar Abadżijew. Organizatorem wydarzenia byli Urząd Miasta Jelenia Góra, Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa oraz Klub Sportowy Start Wrocław.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus