Skip to content
Pokaż menu

Sesja miejska bez rozstrzygnięć

Od początku było wiadomo, że planowane podwyżki cen wody i ścieków spotkają się ze zdecydowanym oporem ze strony miejskich radnych, jednak nikt nie spodziewał się, że wtorkowa sesja zostanie przerwana.

Zaproszony na obrady prezes spółki wodnik Wojciech Jastrzębski przypominał, że postulowane podwyżki są m.in. wynikiem konieczności modernizacji sieci wodociągowej – zwłaszcza na Zabobrzu, gdzie najczęściej dochodzi do awarii. Większość jej elementów pochodzi tam jeszcze z lat 70-tych. Omawiano również kondycje finansową Wodnika oraz sprawę 3,5 mln. pożyczki udzielonej przez spółkę. Radni PiS wystąpili z propozycją ulg w opłatach za wodę dla posiadaczy Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny. Omawiano również sprawę Jagniątkowa i Goduszyna. Wielowątkowość dyskusji doprowadziła w efekcie do zgłoszenia przez radnego SLD wniosku o przerwę w obradach. Za zagłosowało 12 radnych, 7 było przeciw a trzech wstrzymało się od głosu.

Ponad czterogodzinna dyskusja w efekcie nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Do sprawy podwyżek radni wrócą jutro , na kolejnej sesji, która zaplanowano na godzinę 15.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus