Skip to content
Pokaż menu

Skandaliczne zachowanie mecenasa?

To sprawa dla rzecznika dyscyplinarnego Rady Adwokackiej – tak Marcin Zawiła kwituje działania Jana Kiliszkowskiego, który bez zgody jeleniogórskich radnych zaskarżył do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego decyzję wojewody o podtrzymaniu podwyżek cen wody w mieście.

Chodzi o pismo, które mec. Jan Kiliszkowski skierował do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego. Zaskarża ono decyzje wojewody o podtrzymaniu podwyżek cen wody w Jeleniej Górze. Problem w tym, że działania pana Kiliszkowskiego, były samowolne i nie konsultowane z radnymi.

Dzisiejsze posiedzenie rady miejskiej jest poświęcone m.in. tej sprawie. Radni beda też debatować nad tym, czy uprawomocnić działania Jana Kiliszkowskiego, poprzez udzielenie mu pełnomocnictwa do zajmowania się sprawą.

Marcin Zawiła zapowiada jednak walkę o wyciagnięcie konsekwencji wobec Kiliszkowskiego.

Czy radni pozytywnie ustosunkują się do prośby mecenasa Kiliszkowskiego, o udzielenie mu pełnomocnictwa w sprawie zaskarżenia decyzji wojewody? Tego nie można wykluczyć, tym bardziej, ze na dzisiejszej sesji rady miasta, najprawdopodobniej nie będzie dwóch radnych sprzyjających prezydentowi.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus