Skip to content
Pokaż menu

Spór w Powiatowym Urzędzie Pracy

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy weszli w spór zbiorowy z pracodawcą. Między innymi domagają się podwyżki płac. 


W Powiatowym Urzędzie Pracy w Jeleniej Górze pracownicy weszli w spór zbiorowy z pracodawcą przedstawiając 4 postulaty z czego najważniejszy dotyczy podwyżki płacy. Pracownicy w myśl przepisów postulat skierowali na ręce dyrektora urzędu jako pracodawcy, jednak urząd finansowany jest bezpośrednio przez jeleniogórskie starosto powiatowe, jak i powiat grodzki i tu zaczynają się schody dla pracowników i reprezentujących ich związków zawodowych.

Wicestarosta powiatu jeleniogórskiego Paweł Kwiatkowski nie pozostawia złudzeń jeżeli chodzi o postulat płacowy.

Druga strona współfinansująca prace powiatowego urzędu pracy czyli starostwo grodzkie również nie jest zainteresowane w partycypowaniu dodatkowych kosztów.

 Sytuacja dla pracowników staje się jeszcze bardziej zawiła ponieważ trwają prace nad projektem ustawy, która zdaniem wicestarosty mogą wejść w życie jeszcze w 2018 roku

Strony czyli Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz reprezentujący pracowników Związek NSZZ Solidarność są już po pierwszych rozmowach, które odbyły się 18 lipca. Jak poinformował Bogusław Wojtas rozmowy są bardzo trudne i przynajmiej w jednym postulacie znaleziono nić porozumienia. Niestety nie dotyczy on podwyżek dla pracowników.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus