Skip to content
Pokaż menu

Stajk ostrzegawczy w jeleniogórskim szpitalu. Czy dojdzie do głodówki?

Chcemy godnie żyć! Żądamy szacunku i godnej pensji!- takie hasła skandowali pracownicy jeleniogórskiego szpitala, którzy przeprowadzili dziś dwugodzinny strajk ostrzegawczy.


W strajku ostrzegawczym uczestniczył nie tylko personel medyczny ale wszyscy pracownicy szpitala. Pojawili się także politycy. Związkowcy domagają się 300 złotych brutto podwyżki dla każdego pracownika szpitala. Od blisko dwóch miesięcy trwają rozmowy z władzami województwa.

Pomimo tego, że minister obiecał pielęgniarkom podwyżki one chcą zwiększenia płac nie tylko dla siebie ale także dla innych grup zawodowych. Dyrektor szpitala popiera strajkujących choć uważa, że placówki nie stać na wyższe wypłaty.

 Pracownicy szpitala walczą nie tylko podwyżki ale także o lepsze warunki pracy. Nie wierzą oni w szybkie porozumienie. Już szykują się do strajku okupacyjnego i głodowego. W strajku ostrzegawczym w jeleniogórskim szpitalu wzięło udział ponad 150 osób. Przeprowadzony został on także w Kowarach i Bolkowie. 19 października rozpocznie się strajk okupacyjny, a dwa dni później głodowy.

 


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus