Skip to content
Pokaż menu

Strażacy ostrzegają przed czadem

Przed nami coraz chłodniejsze dni. Nim temperatury spadną jeszcze bardziej warto zadbać o wykonanie przeglądu instalacji grzewczych i wentylacyjnych. Tylko te sprawnie działające zapewnią bezpieczeństwo domownikom.

Sezon grzewczy rozpoczęty. Straż pożarna dostaje coraz więcej wezwań w związku z ulatniającym się tlenkiem węgla. Wystarczy niesprawny lub nie sprawdzany systematycznie piecyk gazowy, nieoczyszczony z sadzy komin lub nieodpowiednio działająca wentylacja i może dojść do tragedii.

Takie sytuacje nie zdarzają się tylko w starych kamienicach czy domach. Niedrożność wentylacji coraz częściej, kominiarze stwierdzają w blokach. Lokatorzy często nie przykładają wagi do odpowiedniego zadbania o drożność kratek wentylacyjnych czy sprawności piecyków gazowych, dlatego też spółdzielnie mieszkaniowe przypominają o okresowych wizytach kominiarzy.

Jednak nie wszyscy dbają o swoje bezpieczeństwo, dlatego też co jakiś czas można usłyszeć np. o zapaleniu się sadzy. Takie sytuacje są szczególnie niebezpieczne ostrzegają strażacy.

Dlatego też nie warto bagatelizować terminów, w których konieczna jest kontrola stanu przewodów kominowych czy drożności przewodów wentylacyjnych. Stawką może być życie.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus