Skip to content
Pokaż menu

Stypendia dla najlepszych sportowców

Najzdolniejsi sportowcy z subregionu jeleniogórskiego otrzymali stypendia z urzędu marszałkowskiego.  Po raz pierwszy gala odbyła się w Karpaczu. 


Nie tylko saneczkarze, biathloniści czy lekkoatleci ale także mistrzowie gry w warcaby zostali wyróżnieni rocznymi stypendiami przez urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego. Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski mistrzowie świata w saneczkarstwie nie kryli radości ze stypendiów.  


Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do gali stypendialnej w Karkonoszach niż Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu, w której uczyło się 18 mistrzów olimpijskich a także mistrzowie świata czy Europy.
Młodzi ludzie, którzy przyjechali na galę to przyszłość polskiego sportu. I choć wielu z nich ma na swoim koncie ogromne sukcesy to te najważniejsze starty dopiero przed nimi. Dlatego też ważne jest odpowiednie prowadzenie i wsparcie zarówno do trenerów jak i rodziców.


W tym roku do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 226 wniosków stypendialnych. To jednak nie jedyne działania prowadzone na rzecz sportu. Są wśród nich programy programy poprawiające infrastrukturę jak i upowszechniające sport wśród dzieci i młodizeży.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus