Skip to content
Pokaż menu

Sukces młodej klarnecistki

18-latka Magdalena Lipska została uznana za jedną z najlepszych młodych muzyków w kraju. Zdobyła nagrodę grand prix na prestiżowym konkursie muzycznym. Na co dzień uczęszcza do I LO i uczy się pod bacznym okiem pana Andrzeja Zwarycza. 

Ma 18 lat i szykuje się do matury. Magdalena Lipska cały swój wolny czas poświęca swojej największej pasji jaką jest gra na klarnecie.

Ma na swoim koncie wiele nagród w konkursach regionalnych i krajowych. Została uznana także za najlepszą młodą klarnecistkę w kraju podczas konkursu organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Wystąpili w nim najlepsi młodzi muzycy. Aby móc wystąpić trzeba było przygotować 6 różnych utworów z różnych epok.

Magda od siedmiu lat poświęca instrumentowi każdą chwilę. Wygrana w prestiżowym konkursie w Warszawie otworzyła przed młodą klarnecistką nowe możliwości.

Magda już szykuje się do kolejnego dużego konkursu, który już niedługo odbędzie się w Sztokholmie. Jak mówi nie wyobraża sobie życia bez muzyki. A jej marzeniem jest kariera solistki i występowanie na najlepszych światowych scenach u boki wybitnych orkiestr.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus