Skip to content
Pokaż menu

Szklarska Poręba szykuje wiele atrakcji podczas Biegu Piastów

Już tylko kila dni pozostało do 40-tego jubileuszowego Biegu Piastów. Na Polanie Jakuszyckiej praca wre. W tym roku Szklarska poręba nie tylko wsparła finansowo organizację biegu ale także w interesujący sposób promuje imprezę.

Pan Zdzisław Sadowski z Zielonej Góry postanowił spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i w wieku 60 lat pobiegł po raz pierwszy w Biegu Piastów. W tym roku będzie to jego ósmy start.

Aby móc trenować przed zawodami lub po prostu biegać na Polanie Jakuszyckiej stowarzyszenie Bieg Piastów musi włożyć w przygotowanie tras sporo pracy. 

Na listach startowych widnieje prawie 5,5 tysiąca nazwisk. Są wśród nich olimpijczycy, weterani ale także osoby startujące po raz pierwszy. Dziewięciodniowy festiwal narciarstwa biegowego to także nowości.

Szklarska poręba włączyła się w organizację jubileuszowego Biegu piastów nie tylko finansowo ale także przygotowała szereg atrakcji.

Miejsca, które zaangażowały się w akcję będą oznaczone między innymi flagami. Wśród nich znajduje się Piekarnia Górska z unikalnymi produktami.

Zapowiada się wielka feta w Szklarskiej Porębie. Bieg Piastów rozpocznie się w najbliższą sobotę i potrwa do 6 marca.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus