Skip to content
Pokaż menu

Szusowanie na śniegu latem? Tak, tylko w Karpaczu

Już niedługo amatorzy białego szaleństwa będą mogli jeździć na nartach po naśnieżonym stoku nawet latem. A ciepłe kombinezony zamienią na stroje kąpielowe. Będzie to możliwe dzięki nowoczesnej maszynie. Dzięki temu Karpacz bédzie pierwszym miastem w Polsce z tak innowacyjnymi rozwiązaniami. 


Do tej pory narciarze mogli pojeździć w Karpaczu na śniegu jedynie zimą. Od kilku lat warunki atmosferyczne nie sprzyjały uprawianiu tego sportu w Karkonoszach.

Najważniejszy jest śnieg, który dla właścicieli stoków jest białym złotem i ostatnio towarem deficytowym. Już niedługo w Karpaczu może się to zmienić. Do tej pory do naśnieżania stoków używane były takie armatki. Nie sprawdzały się one jednak w temperaturach powyżej zera. Bracia Stanek postawili na innowacje i pozyskali środki z Unii Europejskiej na maszynę, która naśnieży stok nawet w temperaturze 30 stopni. Będzie to pierwsza tego typu maszyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie.

Maszyna jest przenośna więc może przyczynić się do sportowego rozwoju miasta. Burmistrz Karpacza ma już plany związane z nąi związane.

- Można np. naśnieżyć deptak i rozegrać tam różne zawody sportowe- powiedział Radosław Jęcek

Maszyna kosztować ma 2,5 miliona złotych. A stoki w Karpaczu nasnieżać będzie już w tym roku. A zjeżdżanie na pontonach ze stoku narciarskiego będzie w lecie tylko dodatkiem a nie jak teraz jedyną alternatywą.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus