Skip to content
Pokaż menu

Szybki internet dla mieszkańców Piechowic

Bardzo szybki i niezawodny internet, dostępny również dla mieszkańców mniejszych miejscowości. To co do tej pory pozostawało w sferze życzeń staje się faktem. Piechowice zostały podłączone do Dolnośląskiej Sieci Szkieletowej. Korzystanie z zasobów internetu będzie nawet 20-krotnie szybsze niż do tej pory.

To skok cywilizacyjny przede wszystkim dla mniejszych miejscowości, w których usługi internetowe do tej pory były mocno ograniczone ze względu na słaba infrastrukturę. Internet był wolny a połączenie często się rwało.

Dolnośląska Sieć Szkieletowa dociera do miejscowości otaczających jelenią Górę. Od początku tygodnia internet dostarczany za pomocą sieci światłowodowej jest dostępny w Piechowicach a prędkości przesyłu danych są nawet do 20 razy wyższe niż te z jakich do tej pory korzystali mieszkańcy tej miejscowości.

 Co ważne sieć światłowodowa jest całkowicie odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Krótko mówiąc dostęp do internetu będziemy mieć niezależnie od tego czy na zewnątrz szaleje burza czy tez panują niskie temperatury.

Dolnośląska Sieć Szkieletowa to inwestycja za ponad 200 mln zł. W jej obrębie znajduje się ponad 1000 małych miejscowości i wsi. Inwestycja rozpoczęła się kiedy wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego był Jerzy Łużniak – obecny z-ca prezydenta jeleniej Góry.

Pierwsze podłączenia do sieci światłowodowej są obecnie realizowane w obrębie ulicy Szkolnej. Możliwość korzystania z szybkiego internetu cieszy mieszkańców Piechowic.

W Piechowicach, możliwość podłączenia do sieci światłowodowej jest od początku tego tygodnia.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus