Skip to content
Pokaż menu

Twoje światła, twoje bezpieczeństwo

Od 10 do 21 grudnia 2016 roku w całej Polsce policjanci przy udziale wyznaczonych stacji kontroli pojazdów będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Działania te ukierunkowane są na zwracanie szczególnej uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdów.

W dniach 10 i 17 grudnia 2016 roku na stacjach diagnostycznych w Jeleniej Górze :Mirosław Wróbel oraz w Centrum Motoryzacyjnym „Polmozbyt Grabarów odbędą się, tzw. „dni otwarte” podczas których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swojego pojazdu. Wskazane stacje posiadają patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Stacji Kontroli Pojazdów. To ważne, bo za niesprawne technicznie oświetlenie pojazdu policjant dokonujący kontroli drogowej zabierze dowód rejestracyjny i skieruje nas do stacji diagnostycznej.

Problem np. niewłaściwego ustawienia świateł w samochodach wbrew pozorom nie należy do rzadkości.Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus