Skip to content
Pokaż menu

Tragedia na jeleniogórskim podwórku

Na jednym z jeleniogórskich podwórek doszło do tragedii. Podczas zabawy trzepak przygniótł 3,5 letnią dziewczynkę, która po kilku dniach zmarła we wrocławskim szpitalu.


3,5 letnia Karolinka, 18 sierpnia, bawiła się z innymi dziećmi na podwórku przy domu. Była pod opieką siostry. I to właśnie wtedy doszło do tragedii.

Jak twierdzi ojciec tragicznie zmarłej dziewczynki sam musiał zawieźć dziecko do szpitala ponieważ karetka nie chciała przyjechać.

Dziecko zostało przewiezione do wrocławskiego szpitala gdzie po trzech dniach zmarło. Mieszkańcy ulicy powstańców Śląskich są wstrząśnięci. Jak nam powiedzieli rodzice bardzo dbają o córki. Jak twierdzą wielokrotnie wnioskowali o postawienie niewielkiego placu zabaw tak by dzieci miały się gdzie bawić.

Jak udało nam się ustalić zarządcą terenu jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dyrektor tej placówki Jerzy Lenard w rozmowie telefonicznej poinformował, że zakład dba o teren ale nie może odpowiadać za postawione trzepaki. Na tym podwórku znajdują się jeszcze dwa trzepaki. Ich stan techniczny wskazuje na to, że zostały tam postawione co najmniej kilka jak nie kilkanaście lat temu.

Sprawa trafiła do prokuratury prokuratura. Sekcja zwłok Karolinki odbędzie się w najbliższy poniedziałek.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus