Skip to content
Pokaż menu

Uczniowie szkół muzycznych rozpoczęli nowy rok nauki

Z jednej inauguracji na drugą. Uczniowie szkół muzycznych pierwszego września zaczęli naukę w dwóch szkołach jednocześnie. To właśnie na nich czeka więcej obowiązków i pracy, jednak nagrodą jest umiejętność gry na wymarzonym instrumencie.  


Szkołę czas zacząć. Niektórzy po jednej inauguracji w podstawówce lub gimnazjum udali się na kolejne rozpoczęcie roku. Tym razem w Państwowej Szkole Muzycznej. Na co dzień spokojne korytarze, wypełnili przejęci rodzice oraz lekko jeszcze zagubieni uczniowie. W tym roku duży nacisk będzie kładziony na przygotowanie uczniów do wspólnej gry z innymi muzykami. W końcu na to właśnie kładzie nacisk zeszłoroczna reforma szkolnictwa artystycznego.

Pierwsze sprawdzenie obecności, zapoznanie ze szkołą i czas odwiedzić klasy, gdzie czekają już nauczyciele gry na instrumentach.

Druga szkoła to dodatkowe obowiązki, jednak to właśnie one uczą lepszej organizacji nauki i czasu wolnego. Szkoła muzyczna doskonale również uczy jak pokonać stres.

Naukę w PSM na poziomie pierwszego i drugiego stopnia rozpoczęło w tym roku ponad 100 uczniów. Kto wie być może wśród nich są ci, którzy w przyszłości będą rozsławiać Jelenią Górę daleko poza granicami kotliny, jak chociażby Marcin Wyrostek.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus