Skip to content
Pokaż menu

Uważajmy na upały

Gdy z nieba leje się żar, wtedy szczególnie trzeba zadbać o swoje zdrowie. Zwłaszcza teraz gdy rozpoczęła się kolejna fala upałów. Z tej okazji prezydent Jeleniej Góry zwołał specjalną konferencję.



Podczas zbliżających się dni temperatury znacznie mogą przekroczyć 30 kresek. W mieście przygotowano specjalne bramki wodne, mające dać choć trochę ochłody. W ratuszu odbyła się również konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli służby zdrowia oraz państwowej komisji pracy.Upały stanowią nie tylko niewygodę ale również realne zagrożenie szczególnie dla osób starszych i mających problemy zdrowotne. W zbliżających się dniach należy Uważać należy również na realne ryzyko odwodnienia. Zwracajmy uwagę nie tylko na własne samopoczucie ale również zadbajmy o innych, zwłaszcza tych, którzy mogą mieć kłopot, aby samemu sobie dać radę.

W gorący dzień pracownikom wodę musi dostarczyć pracodawca, co stanowi jego obowiązek. W razie uchybień w tej kwestii swoje działania zapowiedziała Państwowa Komisja Pracy.

Upał w mieście z pewnością może dawać się we znaki, ratować może ucieczka, nad jezioro lub w góry. Natomiast dla tych, którzy nie mają możliwości wyjechać nad wodę pozostają miejskie kąpieliska.



dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus