Skip to content
Pokaż menu

W Borowicach powstaje wioska lapońska

W Borowicach niedaleko Karpacza powstaje wioska Lapońska. Jej właścicielem i pomysłodawcą jest Michał Makowski, przedsiębiorca z Wrocławia, który zakochał się w Finlandii.


Każdy pragnie znaleźć swoje miejsce na ziemi. Przestrzeń, w której nie tylko będzie czuł się dobrze ale także odnajdzie harmonię. Co zrobić jednak kiedy to miejsce znajduje się 1500 kilometrów do naszego domu? Odpowiedź na to znalazł Michał Makowski, który w Borowicach postanowił stworzyć wioskę lapońską.

A jak dodamy do tego, że przy budowie wioski pracowali Finowie a pomysł ze stworzeniem „małej Laponii” w Karkonoszach zdobył akceptację rzadu fińskiego to robi się ciekawie.

Co ważne Kalevala ma także edukować. To właśnie tutaj przybliżona zostanie zarówno historia, kultura i obyczaje Finlandii. Planowane są prelekcje a także imprezy cykliczne w tym pokazy zorzy polarnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie zapewne tzw. „Mała Skandynawia”, w której znajdzie się między innymi namiot wikinga, zagroda reniferów a także absolutny hit w pełni wyposażony Domek Muminka.

A jeśli mówimy o Laponii to nie może zabraknąć Świętego Mikołaja, który przybędzie do Borowic na oficjalne otwarcie już 8 grudnia.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus