Skip to content
Pokaż menu

W Cieplicach kręcą film o Dolinie Pałaców i Ogrodów

W Cieplicach, uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, nagrywane są zdjęcia do 10 odcinka z cyklu „Dolny Śląsk pełen historii”. Odcinek w całości poświęcony będzie Dolinie Pałaców i Ogrodów.Rozpoczęły się kolejne zdjęcia do filmu opowiadającego historię Doliny Pałaców i Ogrodów. Tym razem filmowcy zawitali do Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach, który na co dzień pełni rolę ośrodka dydaktycznego.

Na ekranie zobaczymy także Fryderyka Wilhelma, Johana Wolfganga Goethego, Fryderyka Chopina czy rodzinę Radziwiłów. Spoiwem łączącym epoki i wątki w filmie jest rodzina Schaffgotschów, w których wciela się jeleniogórski aktor Jacek Grondowy. Charakteryzatorzy nie mają łatwego zadania. Praca przy Leopoldzie Schaffgotschu zajmuje średnio godzinę. Do filmu zaangażowano aż 250 statystów, którzy wcielają się w najróżniejsze role.

To jeszcze nie koniec zdjęć. Ekipa filmowa zawita m.in. do pałacu we Wleniu, Wojanowie, Czernicy czy do Wieży Rycerskiej w Siedlęcinie. Premiera filmu o Dolinie Pałaców i Ogrodów zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Film powstaje w koprodukcji TVP Wrocław i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus