Skip to content
Pokaż menu

W Jakuszycach wytną drzewa i poszerzą trasy biegowe

Jest zgoda Generalnego Dyrektora Lasów Państwowych na poszerzenie tras biegowych w Jakuszycach. W tym celu trzeba będzie wyciąć w sumie około hektara lasu. Odbędzie się to bez uszczerbka dla przyrody podkreślają leśnicy.

Na Polanie Jakuszyckiej niebawem rozpocznie się budowa centrum sportów zimowych za kilkadziesiąt milionów złotych. W parze z rozbudową infrastruktury muszą iść również inwestycje w trasy biegowe tak, by można tam swobodnie rozgrywać np. zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Obecnie, trasy w niektórych miejscach są wąskie - mają po 8 a nie jak wymaga FIS, minimum 10 metrów szerokości.

Ekolodzy nie powinni się martwić, bo wycięte mają być drzewa rosnące tylko wzdłuż tras biegowych i to nie w każdym miejscu. W sumie pod topór trafi około 200 świerków. Decyzję wstępnie zaakceptował Generalny Dyrektor Lasów Państwowych. Nie ma gwałtu na przyrodzie – mówi Zyta Bałazy nadleśniczy nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Planowane poszerzenie tras pozwoli również na uczynienie Biegu Piastów bardziej widowiskowym. Wycinka drzew ruszy naprawdopodobniej w przyszłym roku.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus