Skip to content
Pokaż menu

W Jeleniej Górze powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

Rozpoczęcie działań mających na celu stworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy miało miejsce w 2013 roku, ich zakończenie planowane jest na grudzień roku 2016. Jak twierdzą władze miasta oraz dyrekcja jeleniogórskiego MOPSU taki obiekt jest w mieście niezbędny.


Jest już dokumentacja oraz zabezpieczony budynek, znajdujący się przy jeleniogórskim MOPSIE. Do końca 2016 roku ma tam powstać Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Te zaś pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego - 240.000 oraz Urzędu Wojewódzkiego 300.000. Finansowanie jest rozłożone na lata 2015 – 2016. Zakończono już fazę projektową oraz zadaszenie i zabezpieczanie budynku. Ukończony ośrodek ma wspierać nie tylko chorych ale również ich opiekunów.

Nie podjęto jeszcze decyzji czy będzie on skierowany do osób upośledzonych czy zaburzonych psychicznie. Pomieści on jednak 30 pacjentów dziennie.

W ośrodku znajdą się sale komputerowe, miejsca do terapii zajęciowej, oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Koszty przystosowania budynku to 950 tyś złotych, koszt wyposażenia to 300 tyś. Zakończenie prac przewidziane jest na grudzień przyszłego roku.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus