Skip to content
Pokaż menu

W Kamiennej Górze szukają ukrytych ciężarówek

Niedaleko osiedla Antonówka w Kamiennej Górze trwają poszukiwania ciężarówek, które z nieznanym ładunkiem, miały tam zostać pod koniec wojny. Na zlecenie tamtejszego urzędu miasta rozpoczęto prace za pomocą georadaru oraz specjalnych wiertnic.

Według informacji przekazanych urzędnikom, pod koniec wojny na wzgórza w pobliżu ówczesnego AntonienWald – obecnej Antonówki, ukryto pod ziemią transport złożony z co najmniej kilku ciężarówek wiozących tajemniczy ładunek. Informacja wzbudziła spore zainteresowanie wśród włodarzy Kamiennej Góry. Na wzgórzach wytypowano dwa miejsca, w których prowadzone maja być poszukiwania. Za pomocą specjalnej wiertnicy wykonywane są sondażowe badania gruntu.

Dzisiejsze prace są drugim etapem poszukiwań, które poprzedzono badaniem gruntu za pomocą georadaru. Urządzenie wskazało sporą anomalię występującą w ziemi.

Zdaniem regionalistów i pasjonatów historii, miejsce ukrycia domniemanych ciężarówek wydaje się bardzo prawdopodobne. W pobliżu w czasie wojny znajdowała się fabryka amunicji a teren był strzeżony przez wojsko. Po wojnie fabryką zainteresowała się Armia Czerwona.

Według wskazań georadaru, anomalia mająca kształt kilkudziesięciometrowej komory znajduje się około 5 metrów pod ziemią. Jeżeli uda się do niej dotrzeć, przez odwiert zostanie wprowadzona kamera, za pomocą której eksploratorzy sprawdzą co się w niej kryje.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus